SUBARU NITRA

Remesloservis družstvo, Bratislavská 2, 949 01 Nitra 

autorizovaný predaj a servis vozidiel značky SUBARU.

Ing. Matúš Jakab

predaj vozidiel SUBARU

subaru@remesloservis.sk

0917 277 144

Nové SUBARU XV 2018

SUBARU XV

od 25 490 €

subaru forester.png

SUBARU FORESTER

od 29 990 €

SUBARU OUTBACK

od 33 990 €

SUBARU IMPREZA

od 19 990 €

Peter Kratochvíl

servis vozidiel SUBARU

servis@remesloservis.sk

0917 277 211

SUBARU LEVORG

SUBARU WRX STI

© 2023 by James Consulting. Proudly created with Wix.com

NOVINKY SUBARU

Subaru pokračuje v expanzii na slovenskom trhu

10. január 2018

• Subaru s historickým rekordom predaja aj v roku 2017
• Akcelerácia na trikrát rýchlejší rast ako celkový trh osobných automobilov
• Jasná dominancia segmentov crossover a SUV

 

 

 

 

 

 

 

 

Subaru zaznamenalo ďalší rekordný rok. Vlani sa na Slovensku predalo historicky najviac automobilov tejto japonskej prémiovej značky.

Subaru duplo na plyn a v roku 2017 akcelerovalo predaje o vyše 27 %, čo je trikrát viac v porovnaní s 9 % rastu celého trhu osobných automobilov. Nový predajný rekord má hodnotu 404 vozidiel, konečné účtovanie teda prinieslo o 86 áut viac ako v roku 2016.

Najpredávanejším modelom je už tretí rok za sebou vlajková loď značky, crossover Outback, ktorý si získal 160 nových zákazníkov. Najväčší model Subaru sa presadil kombináciou špičkovej aktívnej i pasívnej bezpečnosti, atraktívneho dizajnu, nadpriemerne veľkého vnútorného priestoru, variabilitou, sériovým pohonom 4x4, výbornými jazdnými vlastnosťami a top komfortom cestovania.

 

Druhý najpopulárnejší model pochádza zo segmentu SUV. Inovovaný Forester, ktorý prešiel v roku 2017 faceliftom, zabodoval a na slovenské cesty pribudlo 151 nových kusov tohto všestranného vozidla. Tretiu pozíciu si napriek poslednému roku na trhu udržal ďalší zástupca segmentu crossoverov, kompaktný model Subaru XV. Predalo sa ho 49 exemplárov, čo svedčí o tom, že nová generácia, ktorá prišla do predaja tesne pred koncom roka, má v nasledujúcom období šancu poriadne zamiešať karty.

„Rok 2017 sme uzavreli s historickým predajným rekordom. Chcel by som v prvom rade poďakovať všetkým zákazníkom našej značky za podporu, ako aj autorizovaným partnerom Subaru v rámci Slovenskej republiky za odhodlanie a úsilie počas celého roka,“ uviedol Rastislav Crkoň, general manager divízie SUBARU importéra MIKONA, s.r.o. „S našimi stabilne silnými modelmi i novinkami v modelovom portfóliu máme výbornú pozíciu na dosiahnutie skvelých výsledkov aj v roku 2018. Popri posilňovaní predaja bude medzi naše kľúčové priority patriť skvalitňovanie popredajných služieb pre ešte vyšší komfort našich zákazníkov.“

Popri novej generácii crossoveru Subaru XV sa na prelome rokov do predaja na Slovensku dostala aj nová Impreza. Piata generácia legendárneho Subaru sa po niekoľkoročnej prestávke vrátila do Európy, rovnako ako Subaru XV vyzbrojená novou globálnou platformou, ktorá zásadne zvyšuje bezpečnosť, komfort a jazdné vlastnosti. 

Subaru XV aj Impreza, ale i Outback, ForesterLevorg sú pre rok 2018 sériovo vybavené oceňovaným systémom EyeSight, ktorý v sebe integruje sedem bezpečnostných a asistenčných funkcií. Aktívnu bezpečnosť zvyšujú i ďalšie balíky najmodernejšej bezpečnostnej výbavy, ako aj permanentný symetrický pohon všetkých kolies. Aj vďaka tomu sú všetky modely Subaru vo svojich segmentoch na špičke hodnotení bezpečnosti nielen v Európe, ale i na celom svete.

Nové Subaru XV a Impreza s maximálnym päťhviezdičkovým skóre v bezpečnostných testoch Euro NCAP

30. november 2017

• Nové Subaru XV a Impreza získali maximálne možné celkové hodnotenie v testoch Euro NCAP
• Päť hviezdičiek pre bezpečnosť Subaru už po šiesty raz za sebou
• Subaru XV aj Impreza s historicky najlepším hodnotením ochrany dospelých cestujúcich a chodcov v rámci testov Euro NCAP spomedzi všetkých modelov značky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bratislava, 29. novembra 2017 – Zásah presne do čierneho. Nové generácie modelov Subaru XV a Impreza v európskej špecifikácii získali maximálne možné päťhviezdičkové hodnotenie pri bezpečnostných testoch Euro NCAP.

Obe novinky od Subaru si pripísali vynikajúce skóre vo všetkých štyroch posudzovaných oblastiach (ochrana dospelých cestujúcich, ochrana detí, ochrana chodcov i pri asistenčných bezpečnostných systémoch), s bodovými ziskami výrazne nad minimálnymi požiadavkami a s výborným celkovým priemerom.

K vysokej bezpečnosti oboch modelov prispel fakt, že nové XV a Impreza sú prvými modelmi značky, postavenými na novej Globálnej platforme Subaru (SGP). Tá okrem výrazne zvýšenej úrovne bezpečnosti znamená aj vylepšené jazdné vlastnosti a komfort. Ak sa na vec pozrieme v číslach, SGP prináša výrazné zvýšenie tuhosti karosérie a podvozku (laterálna pevnosť prednej časti šasi v ohybe +90 %, torzná tuhosť +70 %, tuhosť predného zavesenia +70 %, tuhosť zadného pomocného rámu nápravy +100 %). Absorpcia nárazovej energie sa v porovnaní s doterajšími modelmi zlepšila o 40 %.

Obe novinky Subaru sú vybavené siedmimi airbagmi, vrátane kolenného airbagu pre vodiča, a novým typom bezpečnostných pásov s  uzamykacím jazýčkom, ktorý znižuje úroveň poranenia a lepšie chráni všetkých cestujúcich v prípade zrážky.

Významnou novinkou z hľadiska aktívnej bezpečnosti a predchádzania nehodám je bezpečnostný asistenčný systém EyeSight, ktorým sú štandardne vybavené všetky modely XV aj Impreza novej generácie. Ten v najnovších testoch Euro NCAP opäť potvrdil svoje vynikajúce parametre pri autonómnom núdzovom brzdení ako pred prekážkou v podobe iného auta, tak pri testovaní ochrany chodcov.

Asistenčná technológia EyeSight využíva dve digitálne stereo kamery, monitorujúce situáciu pred vozidlom. Systém upozorňuje vodiča na riziká a v prípade hroziacej zrážky aplikuje núdzové brzdenie, aby jej zabránil, alebo aspoň znížil jej následky na minimum. V EyeSighte je integrovaných sedem bezpečnostných funkcií vrátane laterálnej podpory, upozorňujúcej vodiča na neúmyselné opustenie jazdného pruhu a pomáhajúcej v ňom udržať vozidlo. 

„Sme veľmi radi, že Euro NCAP udelilo obom našim novým modelom najlepšie možné hodnotenie bezpečnosti,“ povedal Rastislav Crkoň, riaditeľ importu Subaru v Slovenskej republike. „Bezpečnosť je jednou z kľúčových hodnôt Subaru a teší nás, že k vynikajúcim hodnoteniam, ktoré získali XV a Impreza vo svete, sa najnovšie pridala aj Európa. Je to už po šiesty raz za sebou, kedy dostali naše autá prestížnych päť hviezdičiek od Euro NCAP - po Legacy v roku 2009, prvej generácii XV v roku 2011, modeli Forester v roku 2012, Outbacku v roku 2014 a Levorgu v roku 2016.“

Nové generácie Subaru XV a Impreza si už na svoje konto pripísali uznanie výnimočnej bezpečnosti na globálnej úrovni. Obe novinky získali v domácom Japonsku tri ocenenia za špičkovú bezpečnosť. Od tamojšej obdoby Euro NCAP, organizácie JNCAP, dostali po päť hviezdičiek, no do histórie sa zapísali prekonaním doterajších rekordov, keď pri hodnotení bezpečnosti získali 199,7 z maximálnych 208 bodov. To sa doteraz nepodarilo žiadnemu inému autu. Subaru tento rekord priniesol 2016-2017 Grand Prix Award. Oba modely ešte získali Special Award za airbag na ochranu chodcov v prednej kapote (súčasť výbavy v Japonsku). V USA potvrdili Impreza aj XV špičkovú bezpečnosť titulom 2017 TOP SAFETY PICK+.

5. významných noviniek Subaru na 67. medzinárodnom frankfurtskom autosalóne

4. september 2017

● Impreza sa vracia do Európy s novou úrovňou bezpečnosti, spojenou s vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami a komfortom 
● Nová generácia bude odhalená počas tlačovej konferencie Subaru 12. septembra 2017
● Štyri ďalšie modely s novými vyspelými bezpečnostnými prvkami, zvýšeným komfortom a vylepšenými schopnosťami

 

Bratislava, 4. septembra 2017 – Novú generáciu modelu Impreza predstaví Subaru v európskej premiére 12. septembra na 67. medzinárodnom frankfurtskom autosalóne. Autosalón bude pre verejnosť otvorený od 14. do 24. septembra, dni určené pre médiá sú naplánované na 12. a 13. septembra.

Subaru zároveň s novou Imprezou predstaví prvý Forester, vybavený asistenčnou technológiou EyeSight, a modernizovaný Levorg v novom dizajne, ktorý tiež prichádza s novými bezpečnostnými systémami. Počet modelov Subaru, disponujúcich systémom EyeSight, sa tak zvýši na päť*1. 

Premiéru s novou vizážou absolvuje aj športový sedan WRX STI. Súčasťou frankfurtskej expozície bude aj nová generácia Subaru XV, ktorá už zažila svoju premiéru na jar v Ženeve. Ide o významný model, ktorý ako prvý prináša do Európy novú Globálnu platformu Subaru.

Tlačová konferencia Subaru sa uskutoční 12. septembra o 9:30 h. Ihneď po nej bude sprístupnená špeciálna webová stránka http://www.subaru-press.com/IAA2017/, na ktorej budú k dispozícii nové informácie o výstavných premiérach a novinkách.

Nová generácia Subaru Impreza 

Úplne nová Impreza bola kompletne prepracovaná zvnútra aj zvonku. Nová generácia kompaktného hatchbacku prináša nekompromisnú radosť z jazdy, ktorú precítite všetkými zmyslami, ale aj novú úroveň celkovej bezpečnosti a nadpriemernú odolnosť i životnosť. Nová Impreza jazdí na novej Globálnej platforme Subaru, čo znamená zásadné zvýšenie tuhosti podvozku i karosérie, bezprecedentnú úroveň jazdných vlastností a agility, vysoký stupeň ochrany pri nehode a komfort cestovania.

Novinka je sériovo vybavená kľúčovými technológiami Subaru: boxer motormi, symetrickým pohonom všetkých kolies (SAWD) a bezpečnostným asistenčným systémom EyeSight. V Európe bude v ponuke s dvoma motormi: 2,0-litrovým štvorvalcom konštrukčného typu boxer s priamym vstrekovaním paliva a 1,6-litrovým štvorvalcom typu boxer*2. Ľahšia a technicky vylepšená bezstupňová automatická prevodovka Lineartronic prináša lepšie parametre akcelerácie a ostrejšie dynamické vlastnosti.

Nová generácia Subaru XV

Nové Subaru XV kombinuje radosť z jazdy, odvážny nový dizajn a výborné schopnosti podvozku. Výsledkom je univerzálnosť na asfalte i mimo spevnených ciest. Nová platforma spolu s motormi typu boxer, pohonom všetkých kolies SAWD a vyspelou asistenčnou technológiou EyeSight znamená lepšie jazdné vlastnosti i výkony, vyššiu bezpečnosť a komfort cestovania.  

Nové Subaru XV bude na európskych trhoch dostupné s úplne novou verziou 2,0-litrového 4-valcového motora typu boxer s priamym vstrekovaním paliva a s 1,6-litrovým 4-valcovým boxer motorom.

Vylepšená prevodovka Lineartronic bude štandardne skombinovaná so systémom X-Mode. Ten po aktivácii vodičom vylepší trakciu a ovládateľnosť na klzkých povrchoch či v strmých stúpaniach.

Forester s technológiou EyeSight  

Forester modelového ročníka 2018 je teraz dostupný s asistenčnou technológiou vodiča EyeSight. Bezpečnostný systém, ocenený mnohými odbornými organizáciami, znamená pre toto SUV významné zvýšenie preventívnej bezpečnosti. Forester do svojho rozšíreného bezpečnostného balíčka pridáva aj Side View Monitor s kamerou, umiestnenou v spätnom zrkadle na strane spolujazdca. Tento systém pomáha vodičovi pri manévrovaní v momentoch, keď má zlý výhľad, napríklad ak sa s autom pohybuje veľmi blízko iných objektov.

Levorg 

Levorg modelového ročníka 2018 dostal do výbavy najnovšie vyspelé bezpečnostné technológie Subaru: inteligentné spätné zrkadlo Smart Rearview Mirror a predný i zadný View Monitor s kamerami, premietajúcimi pohľad z prednej a zadnej časti vozidla. Tento systém výrazne zlepšuje výhľad vodiča a pomáha tým zabrániť kolíziám. Levorg teraz disponuje aj novými LED prednými svetlometmi, natáčajúcimi sa podľa smerovania volantu. Svetlá tak automaticky osvetľujú cestu v zákrutách.

Novinka tiež prináša nový, svieži a štýlový dizajn karosérie aj interiéru. Levorg predstavuje ten správny mix imidžu unikátneho športového kombi s praktickou stránkou bezpečného rodinného automobilu.

WRX STI

Vylepšené pre ešte silnejšie zážitky za volantom: 6-stupňová manuálna prevodovka prešla technickými zmenami, WRX STI prichádza aj s prepracovaným viacrežimovým, vodičom nastaviteľným stredovým diferenciálom DCCD. Vďaka kombinácii nových vysoko výkonných bŕzd Brembo*3 a ventilovaných vŕtaných kotúčov dokáže teraz tento predátor vyvinúť obrovskú brzdnú silu bez akéhokoľvek náznaku vädnutia. 

Veľkými zmenami prešiel exteriér i interiér ultimatívneho športového sedanu. Nová predná maska s prepracovaným rámom otvoru pre prívod vzduchu ešte zvýšila športovo-agresívny vzhľad WRX STI. 

(1) *modely Outback, Levorg, Forester, nové Subaru XV a nová Impreza (2) *možné odlišnosti pre niektoré trhy (3) * registrovaná značka spoločnosti Brembo S.p.A.

Subaru prináša do Európy novú globálnu platformu (11.03.2017)

 


Zároveň so svetovou premiérou novej generácie Subaru XV prichádza do Európy v premiére nová Globálna platforma Subaru (SGP). Druhá generácia crossoveru XV bude pre európskych vodičov prvou šancou na vyskúšanie novej podvozkovej architektúry, ktorá znamená historický moment v dejinách tejto japonskej značky.
Prečo je nová platforma pre značku taká významná? V tomto prípade nejde len o preladenie nastavení, či nové komponenty zavesenia kolies, ale o úplne novú štruktúru celej spodnej časti vozidla vrátane ochranného prstencového rámu, pomocných rámov náprav, samotného zavesenia i stabilizačných prvkov. 

Nová globálna platforma je modulárna. Rázvor i šírka sú modifikovateľné, čo umožňuje postaviť na SGP všetky budúce nové modely značky Subaru. A keďže je nová platforma zásadným prvkom z pohľadu pasívnej i aktívnej bezpečnosti, posilnili sa aj prvky ochrannej štruktúry.
Platforma s karosériou majú teraz o 70 až o 100 % vyššiu pevnosť v porovnaní so súčasnými modelmi. Subaru sa tak pripravilo na splnenie najvyšších požiadaviek na pasívnu bezpečnosť počas nasledujúcich desiatich rokov. Takýto skvelý výsledok sa podarilo dosiahnuť vďaka väčšej miere využitia vysoko pevných materiálov, ktorých podiel na štruktúre platformy a karosérie sa zvýšil zo 45 na 55 %, pričom pribudlo ďalších 5 % ultra vysoko pevných materiálov, spájaných tavným zváraním. 
Zmenil sa aj tvar ochranného prstencového rámu. Jeho dve bočné sekcie už neprechádzajú rovno dozadu v línii vozidla, ale jedna z nich na každej strane má tvar písmena S, čo uľahčuje pohltenie kinetickej energie pri náraze. Konštrukčné časti rámu sú pevnejšie a masívnejšie, majú väčší prierez. Posilnili sa aj spoje rámu s karosériou. Prepojenie je realizované cez prídavné vnútorné panely. Takéto riešenie spolu s masívnymi pomocnými rámami náprav znižuje prenos vibrácií a hluku od podvozku do kabíny. Prejazd priečnych nerovností je teraz výrazne tichší a komfortnejší.
Kinetickú energiu pri náraze pohltí aj kardanový hriadeľ. Jeho deformačná sekcia, ktorá programovo oddelí prednú od zadnej časti, sa zväčšila z 95 na 200 mm. Pri náraze zboku poskytuje účinnejšiu ochranu výrazne zosilnený stredný stĺpik medzi prednými a zadnými dverami, ktorý je s karosériou prepojený tavným zváraním. 
Otázkou je, čo urobilo takéto zásadné zvýšenie pevnosti a bezpečnosti s hmotnosťou vozidla. Spevnenie štruktúr, ale aj vyššia kvalita interiéru pridali 44 kg. Na druhej strane umožnilo ušetriť 50 kilogramov použitie vysoko pevných materiálov a odľahčenie niektorých prvkov. Výsledkom je zníženie hmotnosti o 5 kg, čo predstavuje hmotnostne neutrálne riešenie.
Ťažisko je znížené o 5 mm. K jeho zníženiu prispela samotná konštrukcia platformy, ale aj nižšie umiestnený (o 10 mm) kardanový hriadeľ a zadný diferenciál. O 10 mm sa znížila pozícia sedenia na predných i zadných sedadlách a bod, v ktorom má vodič opreté päty o podlahu, je teraz dokonca až o 20 mm nižšie. Hoci nízka poloha ťažiska bola aj doteraz silnou stránkou modelov Subaru, pri novej platforme sa ešte viac vzdialili od konkurencie v jednotlivých segmentoch a dostali sa na úroveň športových vozidiel. 
Výsledky sú potešiteľné: okrem zlepšenej stability v priamom smere sa podľa interných dynamických testov zhruba o 8 km/h zvýšila rýchlosť prejazdu normovaným vyhýbacím manévrom, tzv. losím testom. 
Na lepších jazdných vlastnostiach nemá zásluhu len ťažisko a platforma, ale aj zmeny na zavesení kolies. Zásadná novinka sa udiala na robustnom zadnom viacprvkovom nezávislom zavesení. Stabilizátor, ktorý na súčasných modeloch prechádza vzadu za diferenciálom a je uchytený k náprave, už bude na nových Subaru pred zadnou nápravou, pričom bude na dvoch miestach ukotvený ku spodnej časti karosérie. Toto prelomové riešenie veľmi výrazne (až o 50 %) znížilo bočné náklony karosérie, a to bez zníženia komfortu. Hlavnou motiváciou konštruktérov Subaru bolo ešte viac umocniť dynamický pocit z jazdy. 
Nová platforma priniesla zlepšenie aj čo sa týka brzdných vlastností: skrátila sa brzdná dráha a výrazne sa zvýšila stabilita pri manévrovaní počas brzdenia. A  čerešničkou na torte je vylepšená presnosť a odozva riadenia. Netradičné riešenie jednoznačne smeruje v prospech zákazníkov a dynamiky jazdy
Nové Subaru XV je prelomovým modelom. Po roku 1966, kedy Subaru prvýkrát použilo boxer motor, a letopočte 1972, kedy táto značka začala vyrábať autá s pohonom všetkých kolies, sa rok 2017 zapíše do histórie značky ako tretí výrazný míľnik príchodu novej globálnej platformy. 

ZDROJ: Autoshow.sk

Nová generácia Subaru XV v ženevskej premiére (10.03.2017)


Vo svetovej premiére sa na ženevskom autosalóne predstavila nová generácia športovo úžitkového auta Subaru XV. Tento crossover kombinuje kompaktnú karosériu a schopnosti SUV, pričom využíva pre Subaru typický symetrický pohon všetkých kolies. Novinka pôsobí robustným dojmom, no zároveň jej nechýba športový dizajn. 


Jej silnou stránkou je všestrannosť – a to v mestských podmienkach i v teréne. Druhá generácia modelu (prvýkrát ho uviedli v roku 2012) je postavená na novej architektúre s názvom Globálna platforma Subaru, ktorá výrazne zvýšila tuhosť a pevnosť karosérie. Subaru XV vyniká vysokou mierou pasívnej bezpečnosti, ktorá je na svetovej úrovni. Zároveň disponuje technológiami preventívnej bezpečnosti, ktoré dávajú vozidlu schopnosť vyhnúť sa zrážke. 


Nové XV prináša podstatne vyššiu mieru ovládateľnosti a jazdného komfortu, pričom sa zlepšili aj jeho unikátne schopnosti mimo spevnených ciest. Je prvým modelom, uvedeným v Európe v rámci vízie Prominence 2020. Európa je prvým kontinentom, kde Subaru predstavilo nové XV. Japonskú špecifikáciu uviedli 8. marca, verzia pre americký trh, predávaná pod názvom Crosstrek, bude mať premiéru v apríli na New York International Auto Show.


V novom modeli sa podarilo skombinovať vynikajúcu aerodynamiku a dobrý výhľad z vozidla s moderným dizajnovým štýlom. Nový model prináša i nové farby karosérie – živé a zároveň solídne. Cool Gray Khaki aj Sunshine Orange výborne ladia s matne čiernym plastovým lemovaním.


Kombinácia športového a moderného dizajnu so sofistikovanou konštrukciou umožnila vytvoriť interiér, ktorý výrazne prekonáva svoju triedu. Sedadlá majú teraz lepšiu anatómiu, v strede palubnej dosky je umiestnený 8-palcový dotykový displej. Detail oranžového prešívania na palubnej doske umocňuje pocit kvality a zdôrazňuje aktívny charakter modelu.


Nové Subaru XV prináša celý rad vylepšení, ktorých cieľom je dosiahnuť lepšiu dynamiku a zároveň pocit bezpečia a komfortu pre vodiča. Nastavením vozidla sa dosiahla taká úroveň kvality jazdy, ktorou XV výrazne prekonáva konkurentov v segmente. Súčasťou technických zmien je presné riadenie, umožňujúce vodičovi ovládať vozidlo s maximálnou precíznosťou. Odstránenie nežiaducich vplyvov do riadenia prinieslo vynikajúcu stabilitu v priamom smere a ovládateľnosť v zákrutách. To pri zachovaní vysokej svetlej výšky 220 mm.
Okrem unikátneho symetrického pohonu všetkých kolies (AWD) je nové Subaru XV vybavené systémom X-Mode, schopným vylepšiť jazdné schopnosti na nespevnených cestách prostredníctvom integrovanej kontroly motora, pohonu všetkých kolies, brzdného systému a ďalších funkčných prvkov. Nastavenie kontroly zjazdu zo svahu umožňuje udržiavanie nízkej rýchlosti v prudkých klesaniach.


Dvojlitrový motor boxer radu FB s priamym vstrekovaním paliva dostal pre nové XV približne 80 % nových alebo kompletne prepracovaných komponentov, ak ho porovnáme so súčasnou atmosférickou pohonnou jednotkou. Nový motor má vyšší výkon a zároveň nižšiu spotrebu paliva. Okrem plne automatického režimu je pri Subaru XV k dispozícii manuálne radenie 7 prevodových stupňov, ktoré umožňuje vodičovi zrýchliť presne tak, ako to v danej situácii potrebuje. Pri motore aj prevodovke sa podarilo výrazne znížiť hlučnosť i vibrácie. Vodiča poteší skvelý zvukový prejav motora a dynamický pocit z jazdy. 


Absorpcia nárazovej energie sa zvýšila o 40 % v porovnaní so súčasným modelom. 
Inovatívna a vysoko hodnotená asistenčná technológia EyeSight, vyvinutá Subaru, prináša extrémne spoľahlivú preventívnu bezpečnosť a znižuje záťaž pre vodiča. Okrem iných obsahuje funkcie ako predkolízne brzdenie, adaptívny tempomat, či asistent udržiavania auta v jazdnom pruhu. EyeSight je súčasťou štandardnej výbavy.


Natáčacie svetlomety posúvajú svetelný lúč predných reflektorov doprava alebo doľava pri zatáčaní alebo v križovatkách, aby svietili v smere jazdy vozidla. Subaru XV využíva natáčanie svetlometov po prvý raz, čím výrazne zvyšuje nielen viditeľnosť počas jazdy potme, ale aj rozpoznávacie schopnosti systému EyeSight.


Novinkou je detekcia okolia zadnej časti vozidla, obsahujúca i stráženie priestoru v slepom uhle, asistenciu pri zmene jazdného pruhu a asistenciu pri cúvaní, čo zvyšuje celkovú komplexnú bezpečnosť nového Subaru XV.

ZDROJ: Autoshow.sk

Subaru: Každý rok jeden nový model

7. február 2017

● Rekordný rok 2016: Subaru prvýkrát predalo viac ako milión áut 

 

● Štyri pätiny predaja tvoria SUV a crossovery 

 

● Značka je najväčším svetovým výrobcom osobných

   vozidiel s pohonom AWD 

 

● Pripravuje vlastný plug-in hybrid a elektromobil 

 

● Všetky nové modely už na architektúre globálnej platformy

V roku 2016 Subaru po prvý raz prekročilo magickú miliónovú hranicu predaných vozidiel. S globálnym trojpercentným rastom a predajom 1,012 milióna áut išlo už o piaty rekordný rok za sebou. 

Najväčším trhom naďalej zostáva región Severnej Ameriky. V USA a v Kanade Subaru predalo cez 665 000 vozidiel a medziročne rástlo o 5,7 %,. Druhú pozíciu si udržiava domáce Japonsko so 156 000 predanými autami. Európa je globálneho hľadiska menším trhom: značka tu vlani predala cez 40 000 vozidiel, čo je porovnateľné s Čínou alebo s Austráliou.

Až 82 % vlani predaných Subaru spadalo do kategórie SUV a crossoverov. V porovnaní s 25-percentným podielom SUV na celosvetovej produkcii všetkých automobiliek je to vysoké číslo, potvrdzujúce dobré prognózy stratégov Subaru o razantnom raste tohto segmentu. 

Na Slovensku rástla značka Subaru ešte výraznejšie ako globálne. Pripísala si medziročné zvýšenie predaja o 28 % a historický predajný rekord. Obrovský záujem hlavne nových zákazníkov (takmer 70 % v minulom roku) je dobrým predpokladom na ďalšie zvyšovanie predaja kľúčových SUV modelov.

2017: ešte výraznejší rast a modelové novinky

V aktuálnom roku 2017 očakáva Subaru globálne ešte vyšší, 8-percentný rast predaja. A má ambiciózne plány na rozširovanie a inováciu modelového portfólia. Do roku 2020 predstaví každý rok jeden nový model. Prvým z nich bude nové Subaru XV, ktoré absolvuje svetovú premiéru 7. marca na medzinárodnom autosalóne v Ženeve.

Na rok 2018 je naplánovaný plug-in hybrid, v ďalšom roku predstaví Subaru nový downsizingový turbomotor. V roku 2021 začne vyrábať čisto elektrické vozidlo. 

Všetky nové modely či nové generácie súčasných modelov, vrátane nového XV,  budú postavené na architektúre novej globálnej platformy, ktorá bola od začiatku vyvíjaná ako pre spaľovacie, tak pre kombinované i elektrické pohony. Jej hlavné prínosy sú v bezpečnosti (o 70 až 100 % vyššia pevnosť v závislosti od modelu, o 70 % vyššia torzná tuhosť, o 40 % vyššie pohltenie nárazovej energie), dynamike a ďalšom zlepšení jazdných vlastností (o 5 mm nižšie ťažisko).

 

EyeSight aj pre ďalšie modely

Asistenčný bezpečnostný systém EyeSight vyvíja Subaru už 28 rokov (od roku 1989). Do sériovej výroby išiel v roku 2008 a dnes už stráži bezpečnosť viac ako milióna Subaru. A štatistiky ukazujú, že s ním majú o 61 % menej nehôd. Je aj významným rozhodovacím kritériom pri výbere vozidla, čo potvrdilo 72 % majiteľov Outbacku.

V Európe dostali automobily Subaru EyeSight v roku 2014, pričom aktuálne ho majú na Slovensku v štandardnej výbave modely Levorg a Outback (verzie s automatickou CVT prevodovkou). Subaru oznámilo, že ho plánuje uviesť aj do ďalších modelov segmentov SUV a crossover. Všetky modely s EyeSightom získali najvyššie možné hodnotenia bezpečnosti v Európe i na ďalších svetových trhoch.

Rok zásadných zmien

Rok 2017 bude pre Subaru rokom dôležitých zmien. Koncern Fuji Heavy Industries (FHI) po sto rokoch od založenia zmení názov. Od 1. apríla sa premenuje na SUBARU Corporation. Firma, ktorá začínala ako letecká spoločnosť Nakajima Aircraft práve 1. apríla 1917, si pritom stále zachováva silnú leteckú divíziu – aktuálne v nej na výrobe komponentov lietadiel pracuje 2000 ľudí. 

A v tomto roku to bude presne 45 rokov, čo autá Subaru jazdia s pohonom všetkých kolies (AWD) – prvým bolo Leone kombi v roku 1972. Dnes je Subaru najväčším svetovým producentom osobných automobilov s AWD a doteraz ich vyrobilo 15,9 milióna. V súčasnosti vychádza každý mesiac z výrobných závodov Subaru 80 000 vozidiel s týmto, pre značku typickým technickým riešením.

Ďalšou kľúčovou technológiou Subaru je plochý boxer motor, ktorý značka začala používať v roku 1966. Boxer, ktorý vlani oslávil päťdesiatku, prešiel významnými technickými zmenami, pričom ho doteraz pod kapotu dostalo 16,9 milióna Subaru.

Aj po prekročení hranice milióna predaných áut ročne zostáva Subaru v globálnom meradle menšou značkou, avšak so silnou prítomnosťou na trhu a s dôrazom na svoje základné hodnoty: bezpečnosť, radosť z jazdy a vlastníctvo bez starostí. Neodmysliteľnou súčasťou vozidiel značky je totiž kvalita, spoľahlivosť a dlhá životnosť. Svedčí o tom aj fakt, že 96 % všetkých Subaru, vyrobených v predchádzajúcich desiatich rokoch, je stále v aktívnej prevádzke.

NOVÝ SHOWROOM SUBARU A SERVIS V NITRE

 

10. október 2016

 

● Strategická poloha a zlepšenie zákazníckeho komfortu v nitrianskom regióne
● Novým autorizovaným partnerom je spoločnosť so 40-ročnou tradíciou
● Subaru má teraz na Slovensku 9 predajno-servisných miest a 3 servisné centrá

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Subaru rozširuje svoju dílerskú sieť na Slovensku. Novým autorizovaným predajným a servisným partnerom sa stal Remesloservis Nitra

      Subaru volí pri tvorbe siete kvalitu a nie kvantitu. Aj preto je novým dílerom spoločnosť so 40-ročnou tradíciou a skúsenosťami. Remesloservis Nitra funguje nepretržite od roku 1976, kedy začal v tomto krajskom meste prevádzkovať servis vozidiel, predaj vozidiel odštartoval v roku 1990. A veľmi úspešne: nitrianska spoločnosť odvtedy predala už približne 10 000 automobilov značiek Lada, Daewoo, FSO, Ssangyong, Chevrolet a od roku 2007 Citroen. V roku 40. výročia založenia firmy pribudol do Nitry nový showroom Subaru. K doterajším ôsmim partnerom Subaru sa tak pridal deviaty bod na mape Slovenska, kde motoristi majú možnosť kúpiť si alebo servisovať svoje Subaru. Mozaiku partnerov značky dopĺňajú ešte tri servisné strediská.

        Nový autorizovaný partner Subaru má strategickú polohu: nachádza sa na jednej z najfrekventovanejších ciest v Nitre, na výpadovke v smere na Bratislavu. Výhodou je aj bezprostredná blízkosť veľkých obchodných centier, umožňujúca alternatívne trávenie času počas servisu vozidiel.

 „Už samotný branding showroomu a vystavené autá na vonkajších plochách sú účinnou prezentáciou značky, ktorá zasiahne množstvo potenciálnych zákazníkov. Veríme, že otvorenie nového predajno-servisného miesta Subaru v Nitre prispeje k celkovému zvýšeniu predaja, podpore značky Subaru v regióne a k zlepšeniu zákazníckej spokojnosti,“ uviedol riaditeľ dílerstva Igor Havran.

„Nový autorizovaný partner nastupuje do rozbehnutého vlaku značky, ktorej predaje rastú globálne i v rámci Slovenska. Spolu s výbornou polohou v meste i v regióne, v ktorom Subaru dlhodobo absentovalo, očakávame rýchly rozbeh a dosiahnutie štandardnej úrovne predaja. Nášmu novému partnerovi prajeme úspešné fungovanie a tešíme sa, že pre našich zákazníkov v nitrianskom regióne sa výrazne zvýši komfort a dostupnosť predajných i popredajných služieb,“ konštatoval Rastislav Crkoň, riaditeľ divízie Subaru importéra Mikona s.r.o.