forester e-boxer.jpg

SUBARU FORESTER e-BOXER

Nová hybridná pohonná jednotka SUBARU

Vydajte sa kamkoľvek.

Zoberte všetkých.

Forester ponúka komfort, bezpečnosť a všestrannosť. Bude vám oporou pri každodenných nástrahách – a dodá vám odvahu vydať sa za novými dobrodružstvami. Pevná, kompaktná karoséria dáva modelu Forester vynikajúce manévrovacie schopnosti, a pritom je vnútri priestranná a komfortná. Šoférovať môžete s pocitom pokoja, lebo viete, že si cestu rovnako užívajú všetci na palube.

forester e-boxer na cesty.jpg
95c4c9f0bb4103a73e71aab46fbbff.jpg
forester e-boxer do hor.jpg
forester e-boxer interier.jpg
forester e-boxer kufor.jpg
forester e-boxer sport edition.jpg
forester e-boxer sport edition 2.jpg
forester e-boxer sport edition3.jpg
forester e-boxer sport edition 4.jpg
forester e-boxer sport edition 5.jpg
forester e-boxer sport edition 6.jpg
Subaru forester e-boxer svetlomet.jpg

Ponuka modelov a prvky výbavy

Prijmite nové výzvy. Objavte úžasný svet tam vonku. Robte všetko, po čom ste vždy túžili. S modelom Forester je to jednoduché. Jeho nezameniteľný dizajn priam podnecuje túžbu po dobrodružstve. Ostré, no pritom robustné tvary modelu Forester vyžarujú sebaistotu a zdatnosť, čo zodpovedá ľahkosti, s akou zvládne všetky vaše outdoorové dobrodružstvá. Cestujúci si pritom môžu užívať pohodlie a bezpečie.

Subaru_forester_e-boxer_výbava.jpg

Technológie
Kľúčové technológie Subaru

S vozidlami Subaru sa už neodmysliteľne spájajú naše kľúčové technológie. Vďaka nim si môžu vodiči vo vozidlách Subaru vychutnať pocit, aký inde nenájdu. Tieto kľúčové technológie umožňujú vozidlám Subaru dosahovať tradične vysoký štandard, pokiaľ ide o výkon, komfort, bezpečnosť a spoľahlivosť. Zároveň prispievajú k pôžitku z jazdy a pocitu bezpečia pre všetkých cestujúcich.

Subaru forester e-boxer novy motor.jpg

SUBARU e-BOXER
Nový systém pohonných jednotiek Subaru

Nová generácia e-BOXER SUBARU kombinuje motor SUBARU BOXER s elektrickým motorom, ktorý vám poskytne tak športovú jazdu, ako aj tichú a pohodlnú jazdu bez nežiadúcich zvukov a vibrácií, a to aj na nerovných cestách.

Subaru forester e-boxer najlepsia bezpec

Bezpečnosť
Špičková bezpečnosť vozidiel Subaru

Keď vám auto dáva pocit istoty, život je príjemnejší. Preto je pre Subaru bezpečnosť na prvom mieste. Spoločnosť Subaru, začínajúca ako výrobca lietadiel, sa počas celej svojej histórie drží zásady “ľudia na prvom mieste“. Preto neustále vylaďuje, testuje a preveruje účinnosť svojich vyspelých bezpečnostných technológií, ktoré vyvíja už vyše 50 rokov. Prostredníctvom najmodernejších systémov na ochranu pri nehodách a ich prevenciu a tiež jedinečných technológií, ako sú globálna platforma a symetrický pohon všetkých kolies, Subaru nepretržite pracuje na vylepšovaní celkovej bezpečnosti s víziou absolútne beznehodovej budúcnosti.

Nová generácia systému SUBARU e-BOXER využíva kombináciu spaľovacieho motora SUBARU BOXER s elektromotorom.

Vďaka tomu môžete jazdiť športovo, a pritom si užívať tichý, komfortný interiér bez nežiaduceho hluku a vibrácií, a to aj na nerovných cestách.

forester e-boxer nitra.jpg

Motor SUBARU BOXER + technológia elektrického pohonu

V záujme hospodárnosti jazdy systém SUBARU e-BOXER podľa aktuálnych podmienok reguluje pomer medzi výkonom dodávaným špeciálne vyladeným 2,0-litrovým spaľovacím motorom s priamym vstrekovaním paliva a výkonom z elektromotora. Výsledkom spojenia tohto systému s prevodovkou Lineartronic je pohodlná, tichá, plynulá jazda s dostatkom dostupného výkonu v najrôznejších situáciách. Pozdĺžne umiestnenie elektromotora a akumulátora pri stredovej osi vozidla navyše prispieva k stabilite a vyváženosti vozidla, ktoré sú prirodzeným dôsledkom použitia motora SUBARU BOXER s nízko položeným ťažiskom a vyváženej konštrukcie symetrického pohonu AWD.

0b12a4271b46c5adb96d7be2289f02.jpg

Pôžitok na ceste a istota v teréne

Vozidlá so systémom SUBARU e-BOXER konkurujú akceleračnou schopnosťou benzínovým vozidlám vyššej triedy. Pritom ponúkajú nielen vzrušenie z rýchlej jazdy po diaľniciach, ale aj istotu v teréne – na blatistých či hrboľatých cestách.

Precízna ovládateľnosť a stabilita v zákrutách

Hoci iné vozidlá s pomocným elektromotorom môžu v dôsledku zvýšenej hmotnosti trpieť zhoršenou dynamikou, vďaka dômyselnému rozmiestneniu súčastí systému SUBARU e-BOXER sa zachováva celkové vyváženie vozidla a stabilita v zákrutách. Spaľovací motor sa nachádza nízko pri zemi a elektromotor je v strede vozidla, čo prispieva k precíznej ovládateľnosti – tak ako sa od vozidiel Subaru očakáva.

Komfortná jazda v meste

Kompaktný, no výkonný elektromotor zabezpečuje schopnosť pohotovo akcelerovať, či už pri jazde ustálenou rýchlosťou alebo pri spomaľovaní. To uľahčuje jazdu v rušnej mestskej premávke s častým zastavovaním a rozbiehaním.

Indikátor systému Motor Assist

Rozbeh, jazda s malým zaťažením: Elektrický pohon

9c55ff56dc40a49804fb31954f598b.jpg

Jazda pri strednom zaťažení: Jazda s pomocným elektromotorom

6a673192bb47b1b303ddb31b9e93e8.jpg

Jazda pri veľkom zaťažení: Pohon spaľovacím motorom

161cbe0de04ecca2b306438a7b2bd2.jpg

Spomaľovanie: Rekuperácia

a5d6220f4549d2bd471926875c05bc.jpg