top of page

SUBARU XV

Technológie

Subru XV - motor subaru boxer

MOTOR SUBARU BOXER

SUBARU MOTOR BOXER

S vozidlami Subaru sa už neodmysliteľne spájajú naše kľúčové technológie. Vďaka nim si môžu vodiči vo vozidlách Subaru vychutnať pocit, aký inde nenájdu.  V motore typu boxer, teda v motore s horizontálnymi protibežnými piestami,

sa piesty pohybujú vodorovne oproti sebe.

Subaru sa už vyše 50 rokov spolieha výlučne na motory SUBARU BOXER,

pretože majú oproti iným typom motorov mnohé výhody, prinášajúce dlhú životnosť a spoľahlivosť.

VYŠŠIA STABILITA

SUBARU XV

Nízko položené ťažisko a ploché usporiadanie prinášajú v porovnaní s inými typmi motorov lepšiu bočnú stabilitu v zákrutách.

SUBARU XV STABILITA SUV

DLHÁ ŽIVOTNOSŤ

SUBARU XV

Plochá konštrukcia motora je vo svojej podstate tuhá a samo-vyvažovacia, vďaka čomu vytvára menej vibrácií než iné typy motorov.

SUBARU DLHÁ ŽIVOTNOSŤ
SYMETRICKÝ POHON 4x4
SUBARU XV
Subaru XV - symetrický pohon 4x4
SYMETRICKÝ POHON SUBARU 4x4

Vo vozidlách Subaru so symetrickým pohonom všetkých kolies sa sila motora prenáša na všetky kolesá.

Výsledkom je lepší záber kolies na mokrých a klzkých cestách.

Tento symetrický, horizontálne usporiadaný systém má dobre vyvážené, nízko položené ťažisko,

čo prispieva k jazdnej stabilite a bezpečnosti.

LINEARTRONIC + SYMETRICKÝ POHON 4x4
S AKTÍVNYM ROZDEĽOVANÍM KRÚTIACEHO MOMENTU
SUBARU XV
Subaru XV - Lineartronic
SUBARU XV lineartronic + symetricky poho

Bezstupňová prevodovka Lineartronic plynule reguluje prevodový pomer tak, aby motor vždy pracoval v rozsahu otáčok, v ktorom dosahuje najvyššiu účinnosť. Výsledkom je plynulá akcelerácia, vysoký výkon a nízka spotreba paliva. Táto prevodovka sa kombinuje so systémom pohonu všetkých kolies s aktívnym rozdeľovaním krútiaceho momentu.

Systém štandardne prenáša 60 % hnacej sily na predné kolesá a 40 % na zadné. V prípade nedostatku priľnavosti povrchu však systém dokáže tento pomer v reálnom čase upraviť až na hodnotu 50/50.

GLOBÁLNA PLATFORMA SUBARU
Subaru XV - globáln platforma SUBARU
SUBARU_GLOBÁLNA_PLATFORMA_SUBARU.jpg

Globálna platforma Subaru (SGP) tvorí základ nasledujúcej generácie vozidiel Subaru. Prináša nielen lepšie jazdné vlastnosti, ale aj vyššiu celkovú bezpečnosť, vďaka čomu si môžete za volantom vychutnať pocit, aký zažijete len v Subaru.

Predstavuje budúcnosť značky Subaru – a zaručuje ešte väčší pôžitok a pocit bezpečia všetkým vodičom aj ich spolucestujúcim.

1. VÄČŠIA ZÁBAVA ZA VOLANTOM

Vďaka citlivejšie reagujúcemu podvozku vozidlo presne plní pokyny, ktoré mu vodič dáva prostredníctvom volantu. To navyše uľahčuje núdzové vyhýbacie manévre. Vo výsledku to prináša vyššiu bezpečnosť a viac zábavy za volantom aj na dlhých cestách.

2. JAZDNÝ KOMFORT

Vylepšenia týkajúce sa tuhosti podvozka, systému zavesenia kolies a stabilizátorov priniesli účinnejšie tlmenie otrasov od kolies. Podvozok dokáže lepšie absorbovať nerovnosti, čo znamená vyšší komfort a menej únavy na dlhých cestách.

3. KOMFORTNÝ INTERIÉR

Vďaka minimalizovaniu nepríjemných vibrácií a hluku si jazdu vychutnajú všetci cestujúci. Vylepšený systém zavesenia kolies a vysoká tuhosť podvozka sú zárukou komfortu v celom interiéri.

X-MODE
SUBARU XV - X-MODE
Subaru XV X MODE

Režim X-MODE poskytuje spoľahlivú kontrolu jednoduchým stlačením tlačidla. Technológia režimu X-MODE prevezme kontrolu nad motorom, prevodovkou, symetrickým pohonom všetkých štyroch kolies, brzdami a ďalšími súčasťami vozidla, aby vám pomohla prekonať nekvalitné cesty, klzké povrchy a aj najstrmejšie kopce.

Pri aktivovaní režimu X-MODE sa automaticky zapne systém riadenia, ktorý udržiava rovnomernú rýchlosť k pri jazde.

bottom of page