top of page

Zima so Subaru. Zistite, prečo sme váš najlepší partner v chladnom počasí.

S príchodom zimy a poklesom teplôt vkĺznu vodiči áut značky Subaru do chladného počasia s posilnenou sebadôverou. Vďaka tomu, že každé Subaru je jedinečne nadizajnované tak, aby sa vedelo popasovať s čímkoľvek, čo mu zima pripraví. Tieto vozidlá, testované za severným polárnym kruhom pri teplotách nižších ako mínus 40 ºC, sú skonštruované pre úspech aj v tých najtvrdších podmienkach.


Nie všetky autá s pohonom štyroch kolies sú si rovné

V prvom rade, mnohé systémy s pohonom štyroch kolies sú jednoducho namontované na platforme pre systémy s pohonom dvoch kolies. To môže zapríčiniť oneskorenie pri prenose sily, keď ju kolesá najviac potrebujú, teda napríklad na zľadovatených cestách. Jedinečný stály pohon vozidiel Subaru označovaný ako symetrický pohon všetkých kolies [Symmetrical All-Wheel Drive (S-AWD)] zaisťuje, aby všetky štyri kolesá pracovali na svoje maximum, vysielajúc silu do kolies ktoré majú záber, namiesto do tých, ktoré sa začínajú kĺzať. V kombinácii s plochým a kompaktným motorom BOXER vozidlo dosahuje optimálnu stabilitu a rozloženie hmotnosti. Výsledkom je stabilnejšia, bezpečnejšia jazda aj v tom najnáročnejšom počasí.Nechajte si poradiť od odborníkov


V zložitých situáciách sme všetci vďační za pomoc odborníka. Zapnite režim Subaru X‑Mode. Predstavte si, že stúpate alebo schádzate po zasneženom teréne pri rozjazde z miesta. Stlačením tlačidla prevezme predvolený režim X‑Mode okamžitú a istú kontrolu tým že zosúladí motor, prevod, S‑AWD a brzdy, a prenesie väčší krútiaci moment na pneumatiky, ktoré pevne sedia na povrchu. Pri použití kontroly X‑Mode pri jazde z kopca (Hill Descent Control) dokážete udržať stálu rýchlosť bez akéhokoľvek zložitého brzdenia. Môžete sa tak sústrediť na riadenie a s maximálnym pokojom zvládnuť každé náročné klesanie.
Náš najobľúbenejší tip? Nezabudnite si užiť jazdu

Zima môže byť náročné obdobie v roku, ale nezabúdajme že vie byť aj plná radosti. Subaru je jeden z najlepších spôsobov, ako vás a vašich najbližších dostať ku krásam vodnej prírody. S nosičmi na lyže a batožinu, strešným boxom, či zimným lištám stieračov jednoducho vybavíte svoje Subaru tak, aby sa zmenilo na vynikajúceho spoločníka na zimné cestovanie. Pozrite si, ako si môžete prispôsobiť svoje Subaru.Subaru je vždy pripravené na zimu. A vy?

Comentarios


bottom of page