top of page

Vedeli ste...? 3 zábavné fakty o Subaru

Všetci vieme, že jazda na autách Subaru je veľká zábava, ale čo ešte viete o spoločnosti a jej fantastických vozidlách?
logo subaru
Subaru logo

Náš japonský názov

Subaru bolo prvou automobilovou značkou, ktorá používala japonské slovo ako svoj názov. Subaru znamená „jedinečný“ a je to aj názov súhvezdia Taurus (ktoré starovekí Gréci nazývali aj Plejády).Naše hviezdy

Hviezdy v našom logu predstavujú súhvezdie Plejády alebo skupinu šiestich hviezd, ktoré poukazujú na to, že spoločnosť Fuji Heavy Industries (ktorá sa neskôr stala Subaru), vznikla vďaka kapitálovej investícii piatich spoločností, ktoré pramenili z Nakajima Aircraft (pôvodný názov našej spoločnosti). Príbeh o súhvezdí Plejády predstavuje podľa starovekých Grékov sedem dcér Atlasa a Pleione. Ale prečo je v našom logu iba šesť hviezd, ak bolo sedem dcér? Je to preto, lebo voľným okom je možné vidieť iba šesť hviezd.
História nášho letectva

Letectvo zohrávalo hlavnú úlohu vo formovaní našej spoločnosti od začiatkov v roku 1917, keď Fuji Heavy Industries prvýkrát vzlietli ako The Aircraft Research Laboratory. Neskôr sa stali spoločnosťou Nakajima Aircraft Company, najväčším japonským výrobcom lietadiel v tej dobe.

Sme hrdí na naše letecké dedičstvo, ktoré žije do dnešných dní. Tri závody divízie Aerospace Subaru, ktoré sa rozprestierajú na ploche viac než 600 000 metrov štvorcových, sa venujú vývoju a výrobe rozličných lietadiel, vrátane čiernej skrinky pre stredné krídlo pre dopravné lietadlá Boeing 787 a 777.
Comments


bottom of page