top of page

Bezpečnosť - Zábava - Odolnosť - Aktívna bezpečnosť Subaru

Znenie: Subaru Europe Snímky: Subaru Europe


Vedeli ste, že Subaru je známe svojou bezpečnosťou? Ide o prioritu v každej fáze projektovania, vývoja a výrobného procesu. Prečo je pre nás bezpečnosť taká dôležitá? Odpoveď je jednoduchá. Bez ohľadu na cestu alebo chodník, po ktorom idete, chceme, aby ste boli vy, vaši spolujazdci a ostatní účastníci cestnej premávky v bezpečí.All-Around Safety Subaru Celková bezpečnosť Subaru

Od uvedenia Subaru 360, nášho prvého hromadne vyrábaného auta, pracuje Subaru na výrobe bezpečných áut, kde je bezpečnosť aplikovaná v každom prvku každého vozidla. Voláme to All-Around Safety, pričom túto všestrannú bezpečnosť delíme do štyroch kategórií:

- Primárna bezpečnosť – zlepšuje bezpečnosť vozidla počnúc etapou projektovania (kliknite, ak si chcete prečítať článok v 1. vydaní časopisu Subaru)

- Aktívna bezpečnosť – posilňuje vás, aby ste ešte viac predchádzali vzniku nebezpečenstva


- Preventívna bezpečnosť – poskytuje ďalší pár očí, ktorý dáva pozor na nebezpečenstvá - Pasívna bezpečnosť – využíva vaše auto, aby vás chránila v prípade havárie

V budúcich vydania vám poskytneme viac informácií o preventívnej a pasívnej bezpečnosti, ale v prvom rade...

Subaru je celosvetovo známe ako mimoriadne bezpečné a zábavné na jazdu. Ako je to možné? Jednoduchým spojením prvkov aktívnej bezpečnosti, ktoré optimalizujú výkon, zvyšujú bezpečnosť a poskytujú vodičovi pokoj v duši, aby mal vždy radosť z jazdy.


Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac. 


Pohovorme si o aktívnej bezpečnosti Subaru

Predstavte si, že by vaše auto dokázalo presne reagovať tak, ako chcete bez ohľadu na počasie alebo stav ciest. Vďaka vlastnostiam aktívnej bezpečnosti Subaru je to teraz možné. Aktívna bezpečnosť vylepšila všetky základné funkcie vášho Subaru – jazdu, odbočovanie, ako aj zastavovanie – pre mimoriadnu stabilitu a predvídateľné riadenie.

Patrí sem symetrický pohon všetkých kolies a jedinečný motor Subaru BOXER s nízko položeným ťažiskom, ktorý pomáha, aby boli cestujúci v prípade čelnej kolízie v bezpečí.

Spoločne poskytujú tieto funkcie dokonalú jazdu s ešte väčšou bezpečnosťou. 


Ako vás teda chráni aktívna bezpečnosť Subaru?Stabilita a spoľahlivosť

Dôverujte Subaru, že vám poskytne mimoriadnu stabilitu, vynikajúcu trakciu a spoľahlivé jazdné vlastnosti.

V nasledovnom texte uvádzame, ako vás symetrický pohon všetkých kolies, vysoko pevná a ľahká karoséria a systém zavesenia kolies zachováva v bezpečí.


Symetrický pohon všetkých kolies

Systém symetrického pohonu všetkých štyroch kolies Subaru má vynikajúce vyváženie hmotnosti, pričom poskytuje efektívne rozdelenie trakcie a záťaže na každé koleso, aby bolo obmedzené nakláňanie a klopenie šasi, pričom zvyšuje jazdný komfort a spríjemňuje cestu všetkým cestujúcim. Systém poskytuje stabilnú jazdu vždy, na všetkých vozovkách a pri všetkých podmienkach.  


Globálna platforma Subaru

...posúva systém All-Around Safety Subaru o krok ďalej zavedením nových technológií a funkcií, pomocou ktorých je jazda dnes aj zajtra bezpečnejšia. Naša snaha o aktívnu bezpečnosť viedla k unikátnej prevencii nebezpečenstiev, vďaka globálnej platforme Subaru, ktorá významne zlepšila karosériu a tuhosť šasi. Výsledkom je menšie nakláňanie karosérie, menšia deformácia a zlepšená absorpcia nárazovej energie v prípade kolízie.

Vylepšený tvar motora Subaru zaisťuje zlepšený a plynulý jazdný výkon, hlavne pri odbočovaní prudko vľavo alebo vpravo s cieľom mimoriadnej prevencie nehôd a nebezpečenstiev.

Predné zavesenie využíva dlhší zdvih, aby mohlo auto lepšie sledovať obrys povrchu vozovky a malo tak lepšiu stabilitu a mimoriadnu odozvu riadenia. Zadné zavesenie stabilne absorbuje nárazy a udržiava pneumatiky striktne kolmo na povrch vozovky. Systémy predného a zadného zavesenia sa navzájom podporujú, čím poskytujú bezpečné a spoľahlivé jazdné vlastnosti a mimoriadny komfort jazdy. 


Jednoduchá ovládateľnost Jazda do zákruty na šmykľavom povrchu v snehu alebo daždi, odbočovanie a priama jazda nie je vždy ľahká alebo predvídateľná. Vozidlá Subaru majú našťastie množstvo funkcií, ktoré pomáhajú vám a vašej rodine, aby ste boli v bezpečí aj v prípade neočakávaných podmienok na ceste.


Systém riadenia dynamiky vozidla (VDC) a aktívne smerovanie krútiaceho momentu VDC zabraňuje tomu, aby dostalo auto šmyk v dôsledku straty stability sústavným sledovaním jazdných podmienok, vrátane uhla natočenia volantu, otáčok motora, voľby prevodového pomeru a polohy brzdy. Keď sa vozidlo začína správať nezvyčajne, riadi brzdy. Aktivuje sa, keď má vozidlo tendenciu pri odbočovaní šmyknúť sa na stranu. Funkcia aktívneho smerovania krútiaceho momentu okrem toho posúva schopnosti prevencie vzniku rizika ešte ďalej. Keď idete do zákruty, VDC použije brzdy na vnútornom prednom kolese, aby zaistil optimálny jazdný výkon v porovnaní s vonkajším kolesom.  Vonkajšie pneumatiky sa otáčajú hladšie, čím sa naopak zlepšuje schopnosť riadenia. Auto verne reaguje na riadenie vodiča, čo pomáha podľa potreby predísť stretu s objektmi na ceste alebo vzniku nebezpečenstva.
22 views0 comments

コメント


bottom of page